Національний військово-історичний музей України
Київ, вул. Грушевського, 30/1
Національний військово-історичний музей України
Національний військово-історичний музей України
Музей заснований у жовтні 1995 року як Центральний музей Збройних Сил України. Музей розташовується у центрі Києва, у Кріпосному провулку, що неподалік від Маріїнського парку у лівому крилі Центрального будинку офіцерів Збройних Сил України. Для його функціонування були визначені кілька залів колишнього музею історії військ Червонопрапорного Київського військового округу. У цьому т.зв. музею були відсутні не лише цікаві експонати, а навіть вітрини.
Перша експозиція «Збройні Сили України: витоки (1917-1991 рр.)» була відкрита 14 червня 1998 року за участі Олени Отт-Скоропадської – доньки Гетьмана України Павла Скоропадського, яка передала до музею нагороди та деякі особисті речі батька. Ці реліквії, прапор 3-ї Залізної дивізії Армії УНР, переданий в Україну у 1992 році Патріархом Мстиславом (Скрипником), а також інші унікальні артефакти, особисто привезені з-за океану останніми українськими ветеранами з Канади та США, склали основу експозиції музею.
15 січня 2010 року Указом Президента України музею надано статус національного та перейменовано у Національний військово-історичний музей України. Нині до його складу входить 6 філій: Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки (м. Луцьк), Музей Ракетних військ стратегічного призначення (м.Первомайськ), Меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут» (Чернігівська обл.), музей «Герої Дніпра» (м.Івано-Франківськ), Музей важкої бомбардувальної авіації (м. Полтава) та Центральний військово-морський музей.
З 2014 року Національний військово-історичний музей України майже вдвічі розширив свої експозиції та на 90% оновив експозиційний ряд. Від січня 2014 року – трагічних подій Революції Гідності, яка почасти проходила біля стін музею, співробітники збирали експонати, присвячені новітній історії України. Експозиція поповнилась речами з Майдану та Криму, з-під Слов’янська та Зеленопілля. 31 серпня 2014 року НВІМУ став співзасновником Гуманітарного проекту Місія «Евакуація-200» («Чорний тюльпан»), який займався пошуком, ексгумацією, вивезенням та ідентифікацією загиблих українських захисників. Разом з цим з полів боїв під Іловайськом та Савур-Могилою, Донецьким аеропортом та Дебальцевом вдалось вивезти тисячі унікальних експонатів, які стали основою експозиції про боротьбу за територіальну цілісність та суверенітет України у 2014-2015 роках.
Одночасно музей поповнився унікальними експонатами, присвяченими добі Козаччини, боротьбі за Незалежність Україні у 1917-1921 роках, службі українців в арміях різних імперій у ХІХ – на початку ХХ ст. Відтак, експозиція музею стала у повному обсязі висвітлювати дві наріжні воєнно-історичні теми: історію Українського війська від Князівських часів до ЗСУ та перебіг служби українців в арміях інших державних утворень, які існували на наших теренах.
У лютому-березні 2022 року музейники НВІМУ не лише рятували історичні експонати, а й збирали нові. НВІМУ вдалось зібрати унікальну колекцію знищеної російської військової техніки, яка нині експонується не лише у Києві (на Михайлівській площі, Кріпосному провулку, на Хрещатику під час проведення Дня Незалежності) та його філіях, а й у низці країн Європи (Нідерландах, Литві, Латвії, Естонії).
Станом на зараз у НВІМУ вдалось створити унікальну, найбільш повну в Україні колекцію експонатів, присвячених збройній боротьбі українців за свою незалежність.
Договір оферти, Політика конфіденційності, Доставка та оплата
Якщо ви не отримали електронний квиток
Що робити, якщо після оплати ви не отримали квитки на вашу електронну пошту
Задати питання організатору
Задати питання, залишити відгук чи побажання щодо роботи